Vojenská technika

Úvod >> Přívěsy >> Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V
Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V

vice fotografií ve fotogalerii

Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V

Cisternový přívěs na pitnou vodu C 180 V

Podvozek PAJ – 1 je jednonápravový typizovaný podvozek upravený pro nástavbu cisterny -nádrž na 1000 l je vyrobena ze skelného laminátu a vložena do karoserie, od níž je oddělena tepelnou izolační vzduchovou vrstvou.

Nádrž je opatřena v horní části průlezem, který umožňuje přístup do nádrže při plnění a čistění. Průlez se uzavírá víkem , které má přípojku na hadici s odvzduš_ovacím ventilem a uzamykatelným uzávěrem. Ve spodní části je umístěn dvoucestný potravinářský ventil, který slouží k vypouštění vody z nádrže a čerpání vody do nádrže za pomocí ručního pístového dvou činného čerpadla, které je umístěno na nádrži vpravo.

Uvnitř nádrže jsou demontovatelné vlnolamy z plastu omezující pohyb převážené vody. Karoserie s příslušenstvím je vyrobena ze skelného laminátu, je uchycena k rámu pryžovými silentbloky. Na pravé straně má dvířka, která umožňují přístup k čerpadlu a v zadní části je tepelně izolovaná skříň pro ovládání potravinářského ventilu, je zde vyvedena plnící a výpustná přípojka. Rovněž se prostor využívá pro uskladnění hadice a náhradních dílů.

Naše cisterna byla dovezena v roce 2007,poté byla občasně využívána k narázovým akcím uvnitř areálu. V roce 2010 bylo rozhodnuto o jejím vývozu na akci SAHARA 2010, a proto bylo přistoupeno k výměně/opravě kol, výměně brzdových hadic a kocovek. Bylo nutno přetěsnit výpusť u ventilu z vnitřní strany,vyčistění,a vložení vlnolamů dovnitř.Dále proběhla kontrola a obnova elektroinstalace. Ve finále byl přívěs nastříkám khaki barvou, a opětovně nastříkán nápis PITNÁ VODA dle nově vyrobené šablony. Tento přívěs nás doprovází spolu s kuchyní a NANUKem na akce kde je potřeba proviantní zabezpečení,obvykle za některým z vozidel z našeho autoparku. Více foto z renovace na FOTOGALERII 2010 ZDE

  Takticko-technická data přívěsu

 • Výška: 1750 mm
 • Délka: 3370 mm
 • Šířka: 1910 mm
 • Užitečná hmotnost prázdná: 850 kg
 • Užitečná hmotnost silnice: 1000 kg
 • Užitečná hmotnost terén:v 700 kg
 • Objem nádrže 1000 litrů
 • Maximální rychlost za NA: 80 km/h
 • Průtok čerpadla: 65 litrů / dvojzdvih